Libedusetõrje on oluline, et tagada turvaline liiklemine talvisel perioodil. Eestis on levinud libedusetõrje meetodid nagu sool, liiv, tuhk ja graniitkillustik. Sool on üks populaarsemaid libedusetõrje meetodeid, mis aitab sulatada lund ja jääd ning muuta teed vähem libedaks. Liiv on veel üks populaarne libedusetõrje meetod, mis aitab parandada haarduvust ja vähendada libeduse ohtu. Tuhk on samuti populaarne libedusetõrje meetod, mis aitab sulatada lund ja jääd ning muuta teed vähem libedaks. Graniitkillustik on veel üks populaarne libedusetõrje meetod, mis aitab parandada haarduvust ja vähendada libeduse ohtu.

Enne libedusetõrje meetodi valimist on oluline arvestada ilmastikuoludega ja valida sobiv meetod vastavalt teeoludele. Näiteks võib soola kasutada siis, kui temperatuur on alla -10°C, samas kui liiva võib kasutada ka siis, kui temperatuur on kõrgem kui -10°C. Tuhka võib kasutada ka siis, kui temperatuur on kõrgem kui -10°C, kuid see ei ole nii tõhus kui sool või liiv. Graniitkillustik on tõhus libedusetõrje meetod, mis sobib hästi kõnniteedele ja jalgrattateedele.

Kokkuvõttes on libedusetõrje oluline, et tagada turvaline liiklemine talvisel perioodil. Enne libedusetõrje meetodi valimist on oluline arvestada ilmastikuoludega ja valida sobiv meetod vastavalt teeoludele. Sool, liiv, tuhk ja graniitkillustik on levinud libedusetõrje meetodid, mis aitavad parandada haarduvust ja vähendada libeduse ohtu.

Filtreeri kategooriate järgi

Ostukorv
Scroll to Top