Muruseemned on taimede kasvatamiseks mõeldud seemned, mis on saadaval erinevates sortides ja sobivad erinevatesse kasvutingimustesse. Eestis on populaarsed muruseemned nagu võsundiline punane aruhein, lühivõsundiline punane aruhein, puhmikuline punane aruhein, kink-aruhein, aasnurmikas ja karjamaa raihein. Muruseemned on saadaval erinevates pakendites ja kogustes, alates väikestest kuni suurte kogusteni. Näiteks Eesti Murud pakub laias valikus muruseemnesegusid ja puhast murukõrreliste seemet eraisikutele, kauplustele, firmadele jne. Alljärgnevalt on toodud tüüpseemnesegud, mida müüakse nende tootmisbaasis ja üle Eesti aianduskauplustes:

  1. Eesti muru: sobib hästi koduaedadesse ja parkidesse. Sisaldab võsundilist punast aruheina, lühivõsundilist punast aruheina, puhmikulist punast aruheina, kink-aruheina ja aasnurmikat.
  2. Inglise muru: sobib hästi parkidesse ja suurematesse aedadesse. Sisaldab võsundilist punast aruheina, lühivõsundilist punast aruheina, puhmikulist punast aruheina, kink-aruheina, aasnurmikat ja karjamaa raiheina.
  3. Koduõue muru: sobib hästi koduaedadesse. Sisaldab võsundilist punast aruheina, lühivõsundilist punast aruheina, puhmikulist punast aruheina ja aasnurmikat.
  4. Lustimuru: sobib hästi parkidesse ja suurematesse aedadesse. Sisaldab võsundilist punast aruheina, lühivõsundilist punast aruheina, puhmikulist punast aruheina, kink-aruheina, aasnurmikat ja karjamaa raiheina.
  5. Eliitmuru: sobib hästi parkidesse ja suurematesse aedadesse. Sisaldab võsundilist punast aruheina, lühivõsundilist punast aruheina, puhmikulist punast aruheina, kink-aruheina, aasnurmikat ja karjamaa raiheina.

Enne muruseemnete külvamist tuleks valida sobiv kasvukoht, mis vastab konkreetse taime kasvutingimustele. Näiteks mõned taimed vajavad palju päikesevalgust ja soojust, samas kui teised eelistavad jahedamat ja niiskemat keskkonda. Seemned tuleks külvata vastavalt pakendil olevatele juhistele ja tagada, et neil oleks piisavalt vett ja toitaineid. Kui seemned on idanenud ja taimed on kasvanud piisavalt suureks, tuleks need ümber istutada sobivasse kasvukohta. Taimede kasvamist tuleks jälgida ja tagada, et neil oleks piisavalt vett ja toitaineid. Kui kõik tingimused on täidetud, saab nautida kaunist ja tervislikku muru.

Filtreeri kategooriate järgi

Ostukorv
Scroll to Top