Näriliste tõrje on oluline, et vältida nende kahjulikku mõju inimeste tervisele ja vara kahjustamisele. Eestis on levinud närilised nagu hiired ja rotid, kes võivad põhjustada elektrikatkestusi, tulekahjusid, torude lekkeid, toidu saastumist ja palju muud. Näriliste tõrjeks on saadaval erinevaid meetodeid, nagu näiteks lõksud, mürk ja ultrahelipeletid. Tõrje meetodi valik sõltub näriliste arvukusest, liigist ja asukohast.

Kui näriliste arv on väike, võib olla piisav, kui blokeerida nende juurdepääs eluruumidele ja toidule. Näiteks võib kasutada spetsiaalset võrku, et katta kõik praod ja augud ning paigaldada spetsiaalsed restid ventilatsiooniaukude ette. Kui näriliste arv on suurem, võib olla vajalik kasutada lõkse või mürki. Lõksud on ohutumad kui mürk, kuid nende paigaldamine ja jälgimine võib olla aeganõudev. Mürk on kiirem ja tõhusam, kuid võib olla ohtlik inimestele ja lemmikloomadele. Seetõttu on oluline kasutada mürki vastavalt juhistele ja tagada, et see oleks paigaldatud kohtadesse, kus lemmikloomad ja lapsed ei pääseks sellele ligi.

Ultrahelipeletid on veel üks võimalus näriliste tõrjeks. Need seadmed kiirgavad ultraheli, mis on närilistele ebameeldiv ja sunnib neid lahkuma. Ultrahelipeletid on ohutud inimestele ja lemmikloomadele, kuid nende efektiivsus võib olla piiratud, kuna närilised võivad nendega harjuda.

Kokkuvõttes on näriliste tõrje oluline, et vältida nende kahjulikku mõju inimeste tervisele ja vara kahjustamisele. Tõrje meetodi valik sõltub näriliste arvukusest, liigist ja asukohast. Kui näriliste arv on väike, võib olla piisav, kui blokeerida nende juurdepääs eluruumidele ja toidule. Kui näriliste arv on suurem, võib olla vajalik kasutada lõkse või mürki. Ultrahelipeletid on veel üks võimalus näriliste tõrjeks, kuid nende efektiivsus võib olla piiratud.

Filtreeri kategooriate järgi

Ostukorv
Scroll to Top