Taimehaiguste tõrje on oluline, et vältida nende kahjulikku mõju taimedele ja saagile. Taimehaigused on patoloogilised protsessid, mis tekivad taimes haigustekitaja mõjul või taimedele ebasoodsate keskkonnatingimuste tagajärjel. Haigusega kaasnevad morfoloogilised muutused taimede ehituses. Haiguslike muutuste tõttu taime kasv ja areng pidurdub, saagikus ja saagi kvaliteet langeb ning taim võib täielikult hävida. Taimehaigusi põhjustavad seened, kiirikseened, bakterid, viirused, mükoplasmad, viroidid ja ainuraksed, samuti ebasoodsad kasvutingimused1.

Eestis on levinud taimehaigused nagu õunapuu-kärntõbi, kartuli-lehemädanik, teraviljade roostehaigused ja juurviljade tõusmepõletik1. Taimehaiguste tõrjeks on saadaval erinevaid meetodeid, nagu näiteks keemiline tõrje, bioloogiline tõrje ja integreeritud tõrje. Keemilise tõrje korral kasutatakse taimekaitsevahendeid, mis sisaldavad kemikaale, et hävitada taimehaigustekitajaid. Bioloogilise tõrje korral kasutatakse taimekahjurite looduslikke vaenlasi, nagu parasiit- ja röövtoidulisi putukaid ning mikroorganisme, et hävitada taimehaigustekitajaid. Integreeritud tõrje korral kasutatakse nii keemilist kui ka bioloogilist tõrjet, et vähendada taimehaiguste tekitajate arvukust ja kahjulikku mõju taimedele2.

Taimehaiguste tõrje meetodi valik sõltub taimehaiguste arvukusest, liigist ja asukohast. Ennetavate meetmete hulka kuuluvad taimehaiguste tekitajate ennetav tõrje, taimede kasvatamine sobivates tingimustes, taimede hooldamine ja jälgimine ning haiguste varajane avastamine ja tõrje. Kui taimehaiguste arv on suur, võib olla vajalik kasutada keemilist tõrjet. Keemilise tõrje korral on oluline järgida taimekaitsevahendite kasutamise juhiseid ja tagada, et need oleksid paigaldatud kohtadesse, kus lemmikloomad ja lapsed ei pääseks sellele ligi. Bioloogilise tõrje korral on oluline valida sobivad biopreparaadid ja tagada, et need oleksid paigaldatud õigel ajal ja sobivates tingimustes3.

Kokkuvõttes on taimehaiguste tõrje oluline, et vältida nende kahjulikku mõju taimedele ja saagile. Taimehaiguste tõrje meetodi valik sõltub taimehaiguste arvukusest, liigist ja asukohast. Ennetavate meetmete hulka kuuluvad taimehaiguste tekitajate ennetav tõrje, taimede kasvatamine sobivates tingimustes, taimede hooldamine ja jälgimine ning haiguste varajane avastamine ja tõrje. Keemilise tõrje korral on oluline järgida taimekaitsevahendite kasutamise juhiseid ja tagada, et need oleksid paigaldatud kohtadesse, kus lemmikloomad ja lapsed ei pääseks sellele ligi.

Filtreeri kategooriate järgi

 • Taimede kaitse

  Previcur Energy 15ml

  3,99  Lisa korvi

  Laia toimespektriga, süsteemse ja pikaajalise mõjuga fungitsiid.

  • Previcur Energy sisaldab kahte toimeainet, mis täiendavad teineteist nii toimespektri kui tõrjeefektiivsuse osas.
  • Propamokarb peatab seene rakumembraani moodustumise; pidurdab seene mütseeli kasvu, samuti seeneeoste moodustumist ja idanemist.
  • Fosetüül tõstab taimede süsteemset resistentsust seenhaiguste vastu, stimuleerides taimede loomulikku kaitsesüsteemi.
 • Taimede kaitse

  Score 250 EC 2ml

  1,99  Lisa korvi
  • Laia toimespektriga süsteemne fungitsiid.

  Kasutusala: õuna-, pirni-,ploomi-, kirsipuu ja teiste seemne- ja luuviljaliste seenhaiguste tõrjeks.

 • Taimede kaitse

  Switch 62,5 WG 5g

  3,29  Lisa korvi

  Taimekaitsevahend Switch 62,5 WG haiguste tõrjeks. Kontaktse ja süsteemse toimega fungitsiid maasikate, dekoratiivtaimede, marjapõõsaste ja liblikõieliste köögiviljade seenhaiguste tõrjeks. Kasutatakse taimehaiguste tõrjeks õuna- ja pirnipuudel, ploomi- ja kirsipuudel (õitsemise ajal), vaarikal ning kasvuhoones kurgil ja tomatil, suvikõrvitsal, puukoolides ja murul.

   

 • Taimede kaitse

  Looduslik taimehoolitseja F 500ml

  5,69  Lisa korvi

  Kasutusvalmis lahus taimede üldtervisliku seisundi parandamiseks. Põldosja bioloogiline toime on inimestele juba ammu teada. Ennetaval kasutamisel aitab see taimede vastupanuvõimet suurendada. Ekstrakt tõstab taimede kasvuenergiat viies lehtedele ka hulgaliselt erinevaid mikroobe, mis suruvad alla haigustekitajaid. Õuna-, pirni-ja ploomipuud, roosid, lilled, dekoratiivtaimed aias, rõdul või toas, kurgi, tomati- ja paprikataimed, maasikas, kartul, okaspuud jt.

 • Taimede kaitse

  Revus 30ml

  5,19  Lisa korvi

  Fungitsiid Revus on profülaktilise toimega kasvuaegne fungitsiid kartuli-lehemädaniku ja mugula pruunmädaniku ning lehtköögiviljade ja maitsetaimede ebajahukaste tõrjeks.

Ostukorv
Scroll to Top